Dzieciaki-sieciaki, czyli o bezpiecznym internecie Drukuj
Wpisany przez Bibliotekarki
środa, 08 lutego 2012 00:00

Corocznie w lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzieciaki z trzecich klas szkoły podstawowej brały udział w warsztatach na temat wykorzystania internetu zarówno  jako narzędzia pracy jak i sposobu na spędzanie wolnego czasu. Komputer jest w dzisiejszych czasach podstawowym narzędziem komunikacji i zdobywania informacji. Korzystają z niego dorośli i dzieci. I tu właśnie pojawia się problem. O ile dzieci szybciej od nas uczą się obsługi i wykorzystywania tej maszyny, to z wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci nie jest najlepiej. Mimo tego, że na bieżąco są informowane o zagrożeniach czających się w internecie, z pełnym zaufaniem podejmują dialog z nieznajomymi, podają swoje dane, przesyłają zdjęcia. Nie są świadome tego, że nie każdy człowiek ma wobec nich uczciwe zamiary. Obligatoryjnie przyjmują, że świat, który je otacza jest przyjazny i bezpieczny. Pokazały to jasno przeprowadzone przez nas warsztaty. Dlatego my, dorośli powinniśmy bardzo czujnie obserwować poczynania małych internautów i bezustannie uświadamiać je o zagrożeniach wynikających z anonimowości ich rozmówców.

DKK

Cytaty

"Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie."
Mikołaj Gogol

Znajdź Nas na FB

Facebook Image

Dzisiaj jest: Czwartek
2 Października 2014
Dionizy, Leodegar, Stanimir, Teofil,
Trofim

Do końca roku zostało 91 dni.