Dzieciaki-sieciaki, czyli o bezpiecznym internecie Drukuj
Wpisany przez Bibliotekarki
środa, 08 lutego 2012 00:00

Corocznie w lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzieciaki z trzecich klas szkoły podstawowej brały udział w warsztatach na temat wykorzystania internetu zarówno  jako narzędzia pracy jak i sposobu na spędzanie wolnego czasu. Komputer jest w dzisiejszych czasach podstawowym narzędziem komunikacji i zdobywania informacji. Korzystają z niego dorośli i dzieci. I tu właśnie pojawia się problem. O ile dzieci szybciej od nas uczą się obsługi i wykorzystywania tej maszyny, to z wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci nie jest najlepiej. Mimo tego, że na bieżąco są informowane o zagrożeniach czających się w internecie, z pełnym zaufaniem podejmują dialog z nieznajomymi, podają swoje dane, przesyłają zdjęcia. Nie są świadome tego, że nie każdy człowiek ma wobec nich uczciwe zamiary. Obligatoryjnie przyjmują, że świat, który je otacza jest przyjazny i bezpieczny. Pokazały to jasno przeprowadzone przez nas warsztaty. Dlatego my, dorośli powinniśmy bardzo czujnie obserwować poczynania małych internautów i bezustannie uświadamiać je o zagrożeniach wynikających z anonimowości ich rozmówców.

DKK

Cytaty

"Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia."
George R. R. Martin

Znajdź Nas na FB

Facebook Image

28 Lipca 2014
Innocenty, Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson, Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 157 dni.
Zodiak: Lew